Magyarorszg-hogyan tovbb?
Egy lehetsges jvkp a Kuruc.Info hrportlrl:
Valahol Eurpban - olvasnk visszatekintje 2030-bl
2008-02-07. 16:33
Valahol Eurpban, egy kis orszgban nagy dolgok trtntek az vezred els vtizedben.
Az orszg vezeti olyan szinten korruptak lettek, oly elkpeszt szndkos rombolst vittek vghez ebben az orszgban, hogy laki mr nem brtk tovbb elviselni az lskdk poftlan tolvajlsait, a magas adkat, a mrtktelen kizskmnyolst.
Az rdekvdelmi szvetsgek, kamark, egyesletek vgre felismertk, hogy egysgesen kell fellpnik a nemzetellenes, orszgrabl „politika elitnek” nevezett tolvajbanda ellen. Pedaggusok, egszsggyi dolgozk, karhatalmi szervek, kzlekedsi dolgozk vgre sszefogtak. Megegyeztek egy Nemzeti Minimumban, melynek rsze a Kormny megbuktatsa, az orszg talpra lltsa gazdasgilag-erklcsileg, s orszgos-ltalnos sztrjkot hirdettek. A sztrjk alatt a radiklisnak nevezett szervezetek folyamatosan akcikat szerveztek a parlamenti prtok s gazdasgi ktdseik ellen. Az orszg teljesen megsznt mkdni, ezrt – s egyesek szerint ers klfldi nyomsra – a Kormny lemondott.
A Kormny lemondsa utn azonnal kineveztk az gyvezet Kormnyt, amely kizrlag gazdasgi szakemberekbl llt. Nem lehetett tagja senki, aki azeltt brmely politikai prtnak tagja volt. Az gyvezet Kormny azzal a feladattal jtt ltre, hogy politikamentesen, kizrlag gazdasgi szempontokat figyelembe vve tartsa fent az Orszg mkdkpessgt az j Kormny megalakulsig.
Azoknak, akik a trtnteket megelz 20 vben a politika irnytsban rszt vettek, azonnal zroltk az sszes szmljt. Az orszgot nem hagyhattk el, a klfldn tartzkodknak ktelez volt visszatrnik s az igazsgszolgltats rendelkezsre llni, amg rintettsgk az llami vagyon szthordsban nem tisztzdott. Amennyiben ezt nem teljestettk, azonnal nemzetkzi elfogatparancsot adtak ki ellenk. Amennyiben fl ven bell nem kerltek el, zrolt vagyonuk az llam tulajdonba kerlt.
Az gyvezet Kormny fellltott egy 300 fs – fggetlen jogszokbl, knyvelkbl, adszakrtkbl, brkbl ll – Nemzeti Ellenrz Hivatalt, melynek feladata, hogy a privatizcinak nevezett szabadrabls sorn ellopott llami tulajdon srelmre elkvetett szablytalansgokat, knyvelsi trkkket feltrja, s a trvnytelensgeket, csalsokat feldertse. Felhatalmazsuk volt brmely cg, brmely intzmny iratait, bevallsait megtekinteni. Djazsuk a visszaszerzett s az llamkasszba befolyt vagyon 10%-a, melyet az gy lezrsa, s a vagyon llami tulajdonba kerlse utn azonnal kzhez kaptak. Nem voltak vekig elhzd perek, a leghosszabb sem tartott fl vnl tovbb, a Hivatal rdekben llt minl gyorsabban vgezni egy-egy esettel.
Az gyvezet Kormny elksztett egy j kltsgvetst, melynek a zregyenlege nem lehetett negatv. Csak annyibl gazdlkodhattak, amennyi a tervezett bevtel volt.
Mindekzben a kormnybuktat szervezetek elksztettk az orszg j Alkotmnyt, mely a rgi, XX. szzad kzepig mkd Alkotmny alapjaira plt.
Klns tekintettel voltak a kvetkezkre:
Az Orszgban ingatlantulajdona csak llampolgrsggal rendelkeznek lehetett;
llampolgrsgot kapott azonnali hatllyal mindenki, aki nagyszlig hivatalos iratokkal bizonytani tudta, hogy ezen orszg llamalapt nemzethez tartozik s ismeri alkotmnyt.
Az Orszggyls ltal meghirdetett npszavazsokon, vlasztsokon csak azok vehettek rszt, akik az Orszg terletn bejelentett lland lakcmmel, adszmmal rendelkeztek, s egszsgbiztostst fizettek. Kivtelt kpeztek a ketts llampolgrsggal rendelkezk. k sem szavazati, sem vlasztjoggal nem rendelkeztek.
A kiemelt ttelek kz tartozott, hogy a mindenkori Kormnyzat kteles minden eszkzzel killni hatrokon bell s kvl llampolgrairt.
Az Orszgban l, magukat ms nemzetisgnek vall llampolgrok azonos jogokkal s ktelezettsgekkel rendelkeznek, mint a tbbsgi nemzetisgek.
Az j Kormny megszntetett mindenfle prt-, szakszervezeti-, s egyb szervezeti llami tmogatst. Mivel e szervezetekbe val tmrls az llampolgrok nll dntsnek hatskrbe tartozik, ezrt ezek a szervezetek amennyiben mkdni akarnak, tagdjakbl ktelesek magukat fenntartani. Tisztessgtelenl szerzett vagyonuk visszaszllt az llamra, hiszen ezeket az llam bocstotta rendelkezskre. Amennyiben tovbb is hasznlni akartk az ingatlanokat, az llamtl brleti dj fejben visszabrelhettk.
j vlasztsi rendszert dolgoztak ki, mely valban a npkpviselet rdekben szletett. Kiemelt figyelmet fordtottak a kvetkezkre:
Ktkamars parlamentet hoztak ltre, ahol az alshzban a kpviselk, a felshzban a civil szervezetek, rdekkpviseletek, nemzetisgi kpviselk kaptak helyet.
A kpviselknek elrs lett minden vfordult kvet els hnap vgig a vlasztikat tjkoztatni az elmlt vben elvgzett munkjukrl.
Amennyiben adott vlasztkrzet szavazi nem voltak elgedettek a vlasztott kpviseljk munkjval (min 50%), gy a kpvisel visszahvhat lett, helyre egy hnapon bell j kpviselt kell vlasztani.
A mr egyszer visszahvott kpvisel soha tbbet nem indulhatott kpviselvlasztson;
Tilos lett a politikai-vlasztsi reklm mdikban s kztereken. A vlasztsi programok ismertetsre, a vitk lebonyoltsra a kztv lett hivatott;
Az Orszggyls nem fogadott el negatv vgsszeg kltsgvetst.
A gazdasg lnktse s a munkahelyteremts rdekben az llam ltrehozta sajt zemeit, cgeit, melyek szigoran ellenrztt keretek kztt mkdtek. Az llami cgeknek minimlis nyeresgre ktelez trekednik, de ezt a nyeresget csak az adott terlet fejlesztsre ill. kutatsra lehetett fordtani.
Szaktottak azzal a tves rtelmezssel, hogy az „llam rossz gazda”. Az llam nem lehet rossz gazda, csak az llami cg ln l irnytk nem voltak az irnytshoz szksges kell tuds birtokban. Az j cgek vezeti szakemberek lettek, akiket egy magas szint kivlasztsi folyamat sorn vlasztottak ki, kinevezsk egy vre szlt, alkalmassguk esetn ez korltlanul meg lehetett hosszabbtani - de mindig csak egy vre -, alkalmatlansg esetn mindenfle kln juttats nlkl tvoztak posztjukrl. Amennyiben tevkenysgvel nagy rtk krt is okozott, azrt a trvny eltt felelnie kellett. Ebben az esetben viszont llami cgnl fels vezeti beosztsba jra nem kerlhetett.
Az llami cgek a kvetkez terleteken alakultak:
Mezgazdasg: az llam tulajdonban lv termfldn az orszg lelmiszerelltsnak biztostsa rdekben kellett tevkenykednik, hogy az orszg alapvet lelmiszer-alapanyagbl ne szoruljon klfldi behozatalra. A ktelez tartalkon felli rszt az llam rtkestette a vilgpiacon, mely bevtel az llamkasszt nvelte.
Kereskedelem: A mr mkd multinacionlis ruhzlncok mellett az llam ltrehozta sajt lelmiszerlnct, melyben kizrlag az llami cgek ill. az llam terletn mkd, klfldi tulajdon-mentes cgek szerepeltethettk termkeiket. Minden 3000 ft meghalad teleplsen kteles volt az llam mkdtetni egy ilyen zletet, hogy az Orszg minden lakjnak lehetsge legyen ilyen kereskedelmi egysgben vsrolni.
lelmiszeripar: az llami ruhzlnc szmra termelt, szigor minsgellenrzsi keretek kztt;
Gygyszeripar: clja az orszg lakossgnak alapvet, olcs gygyszerekkel val elltsa;
Kzti-vasti jrmgyrts: az llam egyik f feladata az orszgon belli kzlekeds lebonyoltsa, az ehhez elengedhetetlen a hazai jrmgyrts s karbantarts.
llami ptipar: az llamtl kaptak megrendelseket az Orszg kz-, s vasthlzatnak fejlesztsre, korszerstsre. A szocilisan rszorulknak, akik nerbl nem tudnak ptkezni, brlaksokat pttetett az llam, melyeket szintn ezek a cgek vgeztek el. A feladatot alvllalkozkkal nem vgeztethettk el.
llami bankhlzat: feladata a kezd vllalkozsok, ill. a lakossg kedvez hitelfelvteleinek, szmlavezetsnek biztostsa;
Eltrbe kerlt az llam ltal tmogatott alternatv energiaforrs hasznlata mind az ipari, mind a lakossgi felhasznls terletn, hogy ezirny klfldi kiszolgltatottsgunk a lehet legkisebb mrtk legyen;
Az llam tbb vztrozt hozott ltre az rvzkrok cskkentse s a csapadkhinyos idszakok gazdasgi krokozsnak cskkense rdekben.
Az adrendszert egyszerstettk. Minden jvedelem egysgesen 20%-kal adzott. A kezd vllalkozsok kedvezmnyes klcsnket kaptak kell fedezet mellett llami bankoktl.
Az fa a legmagasabb, 25%-os, gy az esetlegesen adrendszer ell rejtve maradt jvedelmek is magasabb bevtelt jelentettek az llamnak. Az adeltitkolst szigoran szankcionltk sszeghatrtl fggen. A legenyhbb bntets a be nem fizetett ad ktszerese volt.
Az llamadssg rendezse rdekben az Kormnyzat trgyalsokat kezdemnyezett a hitelez klfldi bankokkal. Mivel az llam mr a tbbszrst visszafizette a felvett klcsnknek, s az adssg ennek ellenre mg mindig hatalmas, a fennll adssg eltrlst kezdemnyeztk. Ellenkez esetben az Orszg hivatalosan bejelenti, hogy nem hajland fizetni a tovbbi uzsorakamatokat, s egyben befagyasztja a terletn mkd sszes klfldi cg szmljt. Ennek a bejelentsnek valsznleg az lett volna az eredmnye, hogy a sok-sok eladsodott orszg a vilgon hasonl lpsekre sznta volna el magt, s ez egy megllthatatlan - nem irnytott - vilggazdasgi vlsgot okozott volna, amibl a pnz lthatatlan urai mr nem biztos, hogy nyertesen kerlnek ki. Hosszas egyezkeds utn csak az llamadssg felt engedtk el, de lemondtak az llam pnzgyeibe val beavatkozsrl. A fennmarad rszt a korbbinl jval kedvezbb kamatozssal kellett visszafizetni.
Az llam megszntetett mindenfajta alanyi jogon jr seglyezst, kivve a gyermekek els 3 vben jr seglyeket. m ezt is talaktotta, mert nem pnzben, hanem csekk formjban kaptk meg a jogosultak. A csekk kizrlag tkezs s gyermekek elltsval kapcsolatos kiadsokra volt bevlthat az llam ltal mkdtetett bolthlzatban, ill. gyermekorvosi elltst is finanszrozni lehetett belle. A felhasznls jogossgt szemlyesen szemlyi azonost okirattal kellett igazolni.
A szocilis segly megsznt, helyt a munkanlkli segly vette t, mely tbb volt, mint a szocilis segly, de ennek fejben napi 6 rban kzmunkt volt kteles vgezni minden rszorul. Mindenki csak a ledolgozott kzmunkaidejre kapott munkanlkli seglyt. Ezltal sikerlt megszntetni a szemetes utakat, az eldugult vzelvezet rkokat, helyrehozni a belvzzel elrasztott fldeket.
A csaldi ptlk megsznt, ezt az sszeget a blcsdk, vodk s napkziotthonos iskolk kaptk meg a nevels s ellts sznvonalnak emelse rdekben. A gyermekek teljes elltsban rszesltek az ltalnos iskola befejezsig, melynek kltsgt az llam tvllalta. Tanknyvek, fzetek, irodaszer s az ellts teljes mrtkben ingyenes volt, helyben kapjk meg a gyerekek, hazavinnik knyvet-fzetet nem kellett s nem is lehetett. A tli-, tavaszi-, nyri sznet idejre a gyermekek tkezsi csekket kaptak, melyet kizrlag erre a clra lehetett felhasznlni.
A fogyatkkal szletett gyermekek emelt szint csaldi ptlka is megsznt. Mivel az nevelsk specilis elltst ignyel, az llam megyei intzmnyeket hozott ltre, ahol szakkpzett szemlyzet foglalkozott velk. A csald dntse lett, hogy a bentlaksos vagy a napkziotthonos elltst vlasztotta.
A gyermekvllalsi kedv rdekben az llam adkedvezmnyeket adott a nagycsaldosoknak. A cl az volt, hogy csak az vllaljon gyereket, aki el is tudja tartani, de ha van mibl eltartani, akkor vllaljon. Egy s kt gyermek utn 2-2 %-ot, a harmadik gyermektl minden gyermek utn 4-4%-ot.
Angol mintra sikerlt tszervezni az egszsggyet, mely teljesen ingyenes lett mindenki szmra. Az egyik legjobban fizetett llami munkahely lett az egszsggy, mert egy orszg szmra az egszsges, leters lakossg elsrend szempont.
A hlapnzt egy nagyon egyszer mdszerrel sikerlt teljesen eltntetni: azt egszsggyben dolgozt, akinl felmerlt a gyan, hogy brmifle ellenszolgltatst kapott a betegtl, azonnali hatllyal felfggesztettk llsbl, s az eset bizonytsa utn eltiltottk hivatsa gyakorlstl.
A trvnyeink egyszerbbek, tlthatbbak lettek. Az Igazsggyminisztrium egy vet kapott az egyszerbb trvnykezs kialaktsra s egyben szigortsra. Aki ezek utn joghzagot fedezett fel a Trvnyben, az az adott terletrt felel minisztriumi vezet flhavi brt kapta jutalmul a felfedezett hibrt, a hibz vezet abban a hnapban csak a 10%-kal cskkentett jvedelmt kaphatta meg. Minden egyes trvnyhozsi hiba mnusz 10%-ot jelentett az adott vezetnek.
Fontosabb intzkedsek:
Megsznt az elvls gyakorlata;
Az llami pnzekkel trtn visszalsek bntetsi ttele minden esetben a duplja az ltalban megszokottnak, hiszen az elkvet(k) nem egy szemlyt, vagy cget, hanem a np vagyont krostottk meg;
jra alkalmaztk a hallbntetst, ha minden ktsget kizran bebizonyosodott, hogy az illet szndkosan, klns kegyetlensggel, elre megfontolt szndkkal kvetett el gyilkossgot;
A brtnk nelltak lettek. Az llam t v alatt minimlisra cskkentette a brtnk tmogatst. A brtnlakknak termel, szolgltat munkt kellett vgezni, melybl a brtn fedezte a mkdshez szksges kiadsai nagy rszt.
Az a visszaes bnz, akit egyszer mr valamilyen tettrt eltltek, a msodik alkalommal mr a kiszabhat bntetsi ttel ktszerest, harmadik alkalommal a hromszorost (s gy tovbb…) kapta.
Az 5 ven tli bntetseket kizrlag szigortott brtnben volt ktelez letlteni.
Mivel a gyermekek hrom ves koruktl egsz nap hivatsos nevelk irnytsa alatt lltak, megnvekedett ezek felelssge, s termszetesen az elvrs is velk szemben. Szigor alkalmassgi vizsgkon kellett rszt venni a mr mkd nevelknek, pedaggusoknak, s azoknak is, akik ezt a plyt vlasztottk.
Fontosabb intzkedsek:
A trtnelem tanknyveket jrartk vals trtneti adatokkal elltva, eltrbe helyezve, hogy mltjra, hazjra bszke, ntudatos, egszsges nbizalommal teli fiatalok induljanak neki az letnek.
Az als tagozat 4. vfolyamn nem lphetett tovbb, aki rni, olvasni, szmolni nem tudott. Az als tagozatot minden esetben lakhelyn oktattk, akr sszevont csoportokban.
A testnevelsi rk szmt heti t rra emeltk, melynek eredmnyekppen egszsgesebbek lettek a gyerekek, s cskkent az egszsggy kiadsa is.
A felsoktatsi intzmnyek szmt cskkentettk, s magas kvetelmnyeket lltottak a diploma megszerzshez, mellyel sikerlt visszaszortani a diplomval rendelkez flmvelt rteg kialakulst.
Kulturlis kiadsait az llam a dupljra emelte. A megemelt sszeg nagy rszt a nemzeti rksg polsra, nemzeti kultra fejlesztsre fordtottk.
A klfldn megjelen hamis valsgtartalm tanulmnyok, kiadvnyok ellenslyozsra rendszeresen publikltattak rsokat vals trtnelmi tnyekkel altmasztva, ktvenknt ksztettek nemzetkzi szint trtnelmi tmj filmeket, melyben olyan hazai trtnelmi hsk jelentek meg, akik tetteikkel pldakpek lehettek a fiatalsg szmra, nmikpp ellenslyozva a tucatszm kszlt klfldi akcifilmek sztrjait.
Kiemelt szerepet kapott a szomszdos orszgokkal val kapcsolat j alapokra helyezse. A nemzetisgi autonmia, ill. nrendelkezsi jog gyakorlsa mellett llt ki az orszg vezetse. A nem mindig zkkenmentes trgyalsok eredmnyeknt 2020. jnius 4.-n j nemzetisgi hatrokat hatroztak meg.
Ennek alapja volt egy ers, korszer hadsereg s a megersdtt gazdasg. Megrtette vgre mindenki, hogy segteni csak az tud, aki maga nem szorul segtsgre. Elszr nmagunkat kell erss tenni, hogy tudjunk segteni a gyengken.
Ma mr minden nyugodt s bks. Igaz, mg mindig vannak kisebb-nagyobb problmink, de minden megoldott problma megerst hitnkben, hogy kpesek vagyunk brmire, ha igazn akarjuk, s sszefogunk. A megfelel helyen s idben befektetett energia mindig meghozza az eredmnyt.
s amg e nemzet e fldn ltezik, hlval fog emlkezni azokra, akik oly sok ldozatot hoztak a mai vilgunk kialakulsnak rdekben…
Szebb jvt!
(Olvasnktl)
Kuruc. info
|