Szkta skrl
Grandpierre Attila: Kkrk s szktk
2005 mrciusban jelent meg a KAPU-ban a „A kkrk eredete s az emberisg eltemetett skori civilizcija”, eddig 3 rszes sorozatom els rsze. Ebben megrtam, hogy ltezett Eurzsiban az i.e. 5000-tl kb. idszmtsunk kezdetig egy magaskultra, amelyik ris kkrket, olykor fbl vagy fldbl plt csillagszati obszervatriumokat ptett Eurpa atlanti partvidktl Knig s Indiig. A hivatalos rgszet mindmig kptelen volt annak megllaptsra, hogy kik pthettk ezeket a Stonehenge-re emlkeztet si obszervatriumokat. Gyanakodtak a kelta papokra, a druidkra, de pl. Stonehenge 2000 vvel elzi meg a keltk feltnst. Sorozatomban rmutattam, hogy ez a tudatlansg viszonylag jkelet, s a felvilgosods utni trtnelem-hamistsi hullm ta tart Eurpa-szerte. Amikor a jezsuitk kkrket talltak a Krpt-medenctl Knig vel terleten, a kkrket a szkta rksg bizonytknak tekintettk. India szaki rszn, Radzsisztnban is nyilvnvalnak tartjk: a kkrk mindenhol a szkta uralom tanbizonysgai. Az abakni (minuszinszki medence, Kzp-zsia) k-obszervatriumrl ma is egyrtelm, hogy a szktk ptettk, i.e. 250 krl.
jkelet a divat, hogy a szktkat igyekeznek indoeurpainak feltntetni. Ez azonban les ellenttben ll azzal a kztudott tnnyel, hogy a ma Eurpban l npek kzl egyedl a magyarok sei a szktk a 18. szzadig szletett magyar, nmet stb. krnikk, trtnelmi mvek egybehangz tansga szerint. les ellenttben ll azzal a tnnyel is, hogy a szktk lovas npek, s az eurpai trtnelemtudomny vszzadok ta azon mesterkedik, hogy a lovasnpeket megblyegz „nomd” s „barbr” cmkvel lssa el, csakis azrt, hogy nmagt, mint nem lovas, hanem letelepedett npet, a szktk mveltsge fl tolhassa. Idkzben azonban a rgszet felntt tudomnny rett, s a tnyek tkrben ma mr tagadhatatlan, hogy a szkta kultra fejlettsge messze felette llt nemcsak a germn s indiai, hanem az kori grgknl is. Hogyan lehetnnek a lovasnp szktk a germnok, kori grgk eldei, ha a grgk szmra a lovas kptelen lnynek, kentaurnak ltszott?
A kkori-rzkori-vaskori csillagszati obszervatriumok fejlett csillagszattal br np alkotsai kellett legyenek. Fejlett matematikval, csillagszattal a 18. szzadig kztudott mdon a mgusok rendelkeztek. A mgusok az „indogermn” npek szmra rthetetlenl magas tudomnnyal brtak, s ezrt az utbbi ktezer vben az emberisg si tantmestereirl igyekeztek minden fennmaradt knyvet eltntetni, s emlkket is kiirtani, meghamistani, a mgusokat szemfnyvesztnek, boszorknynak kikiltani. Fehr Mtys Jen „A kzpkori magyar inkvizci” c. knyvnek elszavban megrja, hogy a magyar svalls tudsait az inkvizcis jegyzknyvek „mgus”, „mgus fpap” (pontifex magorum) nven ismertk. Vagyis a mgusok – krnikinkkal, hagyomnyainkkal egyezsben – a magyar skultra tudsai voltak. Mgusokat, „magos papokat” tallunk Egyiptom szellemi kzpontjaiban ppgy, mint Mezopotmia megalapti kztt (ld. McKie idzett knyvt), az kori grgsg tantmesterei kztt, akik trtnetesen ppen a Krpt-medencbl rkeztek (ld. Dodds idzett knyvt) a grgsg tantsra. Mgusok ptettk 7000 vvel ezeltt a kzp-zsiai Folyamkzben (Mezopotmiban) az els vrosok eltt 1 500 vvel az els templomokat; ugyanakkor, amikor a Krpt-medencben s krnykn Nap-templomok szzai pltek.
A KAPU-ban megjelent cikksorozatomban teht az jkelet, ltalnos vlekedstl eltren arra az eredmnyre jutottam, hogy a kkrket a szkta-magyar kultrkr npe(i), a mgusok ptett(k). A Polgr-Csszhalomnl tallt, Stonehenge kkreinek mintzatt megellegez koncentrikus krrok-rendszer az i.e. 4800-4600 kzti idszakbl szrmazik, bejratai a f gtjakra mutatnak, vagyis csillagszati tjolsak, s mellette parnyi agyagtrgyak, napkorongok kerltek el (forrs: A Magyar Nemzeti Mzeum rgszeti killtsnak vezetje, Kr. e. 400 000-Kr. u. 804, Magyar Nemzeti Mzeum, 2002, 42).
A kkrk templomok voltak, egyszersmind obszervatriumok; s ez ugyanaz a kettssg, ami a mgusok papi s tudsi mivoltban jelentkezik. Templomokat, amik egyszersmind obszervatriumok is, nem pthettek msok, mint papok, akik egyszersmind tudsok is! Kkreik, fbl s fldbl plt obszervatriumaik Kelet-Nmetorszgtl a Krpt-medencig, s tovbb, Etelkzig kiterjedtek, ahol a 7000 ves Aratta-kultrhoz tartoznak. Figyelemre mlt, hogy az Aratta –kultra dsztmnyei (2. bra) milyen nagy mrtkben hasonlk a magyar npmvszet kzismert motvumaihoz. A kzpontban ll letft kt oldalrl korons madarak (!) veszik krl, flttk hrmassgot alkot gitestek, Napok.
ppen ezrt nem mindennapi egybeesst jelentett, amikor 2005 jniusban bejrta a vilgsajtt a hr, hogy 7000 ves civilizci nyomait talltk meg, egy templompt npt, akik ris, 150 mter tmrj, kralak clpkkel csillagszati megfigyelsekre is alkalmas, a kkrkre emlkeztet templomokat ptett a mai Ausztria, Szlovkia, Csehorszg, s Kelet-Nmetorszg terletn. Ez a templompt np mr 300 embernek ris, Stonehenge-hez hasonl ptmnyeket emelt! Cikksorozatomban kimutattam, hogy a kkrket Anglitl a Krpt-medencig, s tovbb, az egsz kori Szktia terletn, az Eurzsiai sksgon, s tovbb, Knban s Indiban – a szktk-hunok-magyarok ptettk. A „The Independent” kt cikkben azt is megrta, hogy ez a np szak-Szerbibl s a mai Magyarorszg terletrl indult ki i.e. 4800 krl. A „The Independent” 2005 jnius 11.-ei cikkei elrhetk a vilghln: http://news.independent.co.uk/europe/story.jsp?story=645976
http://news.independent.co.uk/europe/story.jsp?story=645972
Ezek a cikkek megrjk, hogy ez a rgszeti felfedezs trja a trtnelmet. Hozzteszem, hogy a vrhatnl jval nagyobb mrtkben fogja trni: hiszen a tbbezer ven t elutastssal fogadott szkta-hun-magyar kultra mgusairl van sz. Az Independent cikkei, a mgttk ll hrom ves feltrsi munkk megerstik az elszr a KAPU-ban napvilgot ltott eredmnyeimet, altmasztjk, hogy a szkta- hun-magyar kultra legalbb 7000 ve honos Eurpban, s olyan magas szintet rt el, amit sok szempontbl mg ma sem rt utol a fejlett Nyugat. Stonehenge a vilgrksg rsze, s felbecslhetetlen rtk darabja. Kokino-t, a Macedniban nemrg megtallt, 3 800 ves fa-obszervatriumot a NASA a vilg legjelentsebb archeo-csillagszati felfedezsei kztt tartja szmon. Vajon mikor jutunk el odig, hogy helyrelltjuk a Polgr-Csszhalomnl tallt 7000 ves kkori magyar Naptemplom-obszervatriumot? Ennek nemcsak az emberisg vilgrksge szmra lenne elsrang jelentsge, hanem bizonyra kulturlis, st turisztikai, bevteli vonatkozsai sem lennnek mellkesek.
|