vendgknyv

 

 

Frisstsek

2012.02.22: Az utols idk cm cikk felkerlt a Misztika s valsg rszlegbe. 2012.01.02: Melyik Isten az igazi? -cm cikk kerlt fel a Misztika s valsg rovatba. 2011.12.08: Egy jabb cikk kerlt fel a Misztika s valsg menpontba. 10.22: Felkerlt egy cikk a Misztika s valsg rovatba a kszl j vilgrendel kapcsolatosan. 2011. 04 h: Folyamatosan megjul az oldal klsleg, prblom mg tetszetsebb, figyelemfelkeltbb varzsolni, hamarosan bvtem a tartalmat is. 2010. 02.14: Feltettem a Magyarsg rszlegbe kt figyelemremlt rst. 2009. 09.27: A Magyarsg rovat bvlt egy hosszabb llegzetvtel rssal. 03.08: a Magyarsg rszlegbe feltettem egy Petfi verset, mely sajnos napjainkban is igen aktulis. 01.03: Feltettem az j frumot, melyben minden kedves ltogatm elmondhatja ami t rdekli, tmkat nyithat, beszlgethet, megvitathat szabadon brmit. Csak egy egyszer regisztrci, s frumozsra fel! 2008.12.24: A Kptr fantasy kpek s angyalok rszlege bvlt pr kppel. 12.22: Bvtettem a Misztika s valsg rovatot a Fizikai testnk talakulsa cm cikkel. 12.21: bvlt a Kptram fantasy kpek s magyarsg rszlege. 11.29-n bvtettem as Zenetrat. 10.07: Feltettem a Magyarsg rovatba a Rgi Magyar ldst. 08.24: Kibvtettem az tmutats menpontot Jzus tovbbi tantsaival. 07.26: Bvlt a kptram fantasy kpek rszlege 3 db kppel, valamint a magyarsg rszleg 1 kppel Juli jvoltbl. 07.13: A Magyarsg rovat bvlt egy nagyon tanulsgos rssal (Magyarorszg trtnelme) 06.28: Feltettem a menrszlegbe legfell egy rst, mely minden magyar szmra elolvasand, amely tkerlt azta a Magyarsg rszlegbe. 06.26: Bvlt a Videk rszleg 3 Kormorn klippel. 06.08: Bvtettem a Misztika s valsg rovatot a Turini Lepel cm rsszel. 05.12: Mtys kirlyunk trnralpsnek 550 vfordulja alkalmbl felraktam egy cikket a Magyarsg rszlegbe (Mtys kirlyunkrl), tovbb kibvtettem a Spiritulis versek rovatot (Spiritulis versek 8)  05.01: Feltettem az rpdsvos zszlrl egy ismertet rst a Magyarsg rovatba. 04.07: Hrom rssal bvlt ismt a Magyarsg rovat. 04.06: Felkerlt a Misztika s valsg rovatba egy jabb rs: risok ltek a Fldn? -cmmel. 03.28: A Magyarsg rovatot bvtettem egy hosszabb llegzetvtel cikkel (A Krpt-medence klnleges adottsgai) 03.25: Feltettem Pterbcsi egy msik, az elzvel szoros sszefggsben lv alkotst a kptrba, valamint egy jabb link kerlt be az ajnlott oldalak kz, (Mert a Haza nem elad!), tovbb egy versel bvtettem a Mott rovatot. (Ahol Isten van)  03.15: Felkerlt Pterbcsi alkotsa, az "Ezer v remnye" cm fafarags fnykpe a kptrba, valamint a Magyarsg rszlegbe. 02.24: Feltettem egy jabb cikket a Magyarsg rovatba (A Csodaszarvas regje) 02.10: Felkerlt 4db jabb versem (Spiritulis versek 7.)  02.08-9: Hrom jabb cikkel bvlt a Magyarsg rovat,valamint 2 db kp kerlt fel a kptr Magyarsg rszlegbe.

 

    

 

Hun-Web Linkek

       Magyar Honlap Linkek       

 

  

 

 

 




Bejelentkezs
Felhasznlnv:

Jelsz:
SgSg
Regisztrci
Elfelejtettem a jelszt
 
Ltogatk szma
Induls: 2007-09-03
 
                                 
A Turini Lepel

 
Jzus halotti leple? Trtnelmi tnyek, s vizsglatok

 

Nincs tbb vallsi trgy amely annyira megosztan a vilgi s egyhzi krket, a hvket s a hitetleneket, a tudsokat s a laikusokat, mint az 1578 ta Torinban rztt halotti lepel. A 4,3x1,1 mteres lenvszon tanulmnyozsra mr nll tudomny is ltrejtt a szindonolgia. A torini lepel tudomnyos vizsglata 1898-ban kezddtt, mikor elszr lefotztk s szrevettk, hogy a vsznon negatv lenyomat lthat – egy meztelen, keresztrefesztett frfit brzolva ellrl s htulrl. A kpmson megjelen szakllas, hossz haj frfi letkort az antropolgusok 30-33 vben hatrozzk meg, testmagassgt 178-180 cm-ben, testslyt pedig 79-80 kg-ban. A szgek okozta sebek elhelyezkedse a kzen pontosan megegyezik azzal, ahogyan az az egyetlen ismert, keresztre fesztett s exhumlt ldozaton, azaz a Jeruzslem vrosban, a Damaszkuszi kapu kzelben tallt csontvzon lthat. A szgeket nem a tenyrbe, hanem a csukl tvbe vertk be gy, mint ahogy az a leplen lthat, s nem gy, ahogy a keresztre fesztst a kpzmvszetben szoks volt brzolni. A sovny, de izmos test slyos bntalmazsokat szenvedett el. Brn tettl talpig korbcstsek nyoma lthat, felteheten ketten knoztk. Kilencvennl tbb sebet ejtettek rajta, valsznleg fmvg ostorral. A vllaknl a br igen slyosan srlt, alaposan fel is horzsoldott, mintha valami nehz, rcsks trggyal vertk volna. Az oldaln lv mly seb ersen vrzett. Mind a kt, de klnsen a bal trdkalcs annyira sszezzdott, mintha az illet valami magas helyrl esett volna le. Az arc felduzzadt s csupa seb, mintha azt is korbccsal vertk volna, a koponya pedig hegyes trgyaktl szrmaz szrsok nyomait viseli.

Vannak emberek, akik dnt bizonytkokat ltnak a lepel hitelessgre, s tdik evangliumknt emlegetik az ereklyt. Msok szkeptikusan mutogatnak a C14-es kormeghatrozs eredmnyeire, mely szerint a trgyat 1260 s 1390 kztt ksztettk, s vlemnyk szerint egy kzpkori hamistsrl van sz. Egy ismeretterjeszt msorban pedig azt az rvet prbltk bebizonytani, hogy a leplet Leonardo da Vinci ksztette foteljrssal.
 
 
Mindenesetre perdnt bizonytkunk nincs jelenleg, amely eldnten, hogy milyen mdon s mikor keletkezett a kp.
Annyi bizonyos, hogy a testet nem festettk, a vrses elszinezds emberi vrtl szrmazik, mgpedig a kutatk szerint egy AB-s vrcsoport embertl. A torini lepel korai keletkezst tmasztjk al a virgporvizsglatok. Avinoam Danin, a jeruzslemi Hber Egyetem professzora Uri Baruch-hal, az Izraeli Rgszeti Ffelgyelsg pollenszakrtjvel egytt vizsglta meg a leplen tallhat virgpormaradvnyokat. Eszerint a leplen tallhat szmos nvnyfaj virgpora kzl nhny csak a Szentfld krnykn honos, vagyis a szvet minden bizonnyal onnan szrmazik. Azt is lltjk, hogy a Gundelia tournefortii (Krisztus tviskoszorjt ebbl a nvnybl fonhattk), a kirlydinnye (Zygophyllum dumosum) s a szuhar (Cistus creticus) csak Jeruzslem krnykn virgzik egyidben, vagyis a lepel jeruzslemi.
Mg meglepbb felfedezs volt, mikor a leplen lthat frfi szemein kt pnzrme lenyomatt vltk felfedezni. Ezek mrete pontosan megegyezett a Poncius Piltus idejn vert pnzrmkvel. A zsidknl ugyan idegen volt ez a szoks, viszont a grg temetkezseknl alkalmaztk, mivel azt hittk, hogy Kharn, az Alvilg rvsze csakis pnzrt hajland tvinni a halottak lelkeit a Sztx folyn. Meggondoland, ha a kzpkorban tudtak is errl a szoksrl, mirt ksztettk volna el ezzel a pogny szokssal egytt a kpet.
 
 
A kpet a lenvszon felleti rostjainak „megprkldse” hozta ltre. Ilyet elvileg lehetne ltrehozni, ha egy felforrstott szoborra vsznat bortannk. Ez azonban kitertve egy deformldott, szles arcot s alakot mutatna. Fizikusok vetettk fl, hogy ha Jzus feltmadst fny- s hjelensgek kisrtk, azok a vszonba „gethettk” Krisztus megknzott testnek kpt.
Az evangliumokbl ismerjk, hogy a halott Jzust pntek este gyolcsba tekertk, s zsid szoks szerint sziklasrba helyeztk. Amikor a balzsamoz asszonyok – szombat elmltval – a srba lptek, a halott mr nem volt ott, csak a gyolcs maradt a kpadon. IV. szzadig semmit sem tudunk a lepelrl, ekkor Edesszban tnt fel, s a grgk Mandylionnak neveztk el. 944-ben a gyolcsot nagy pompval Konstantinpolyba vittk. A lepel trtnetnek van magyar vonatkozsa is, ugyanis a lepel brzolsa szerepel a XII. szzadban keletkezett Pray-kdexben. Ez is megkrdjelezi a XIII. szzad utni keletkezst. Az ereklye 1453-ban kerlt a Savoyaiak tulajdonba, s 1578 ta rzik Torinban. Az ezstldikban sszegngylve tartott lepel az elmlt vszzadban t alkalommal kerlt nyilvnos bemutatsra. Legkzelebb 2025-ben lesz lthat.
Lthatjuk teht, hogy nem lehet egyetlen mozdulattal lesprni a lepel-krdst. Izgalmas ez a tma, ami a jv kutati szmra is nyjt mg rengeteg megvlaszoland krdst.

A hitnk szmra viszont majdnemhogy semleges, hogy hiteles-e a gyolcs, vagy sem. Egy uf-hv honlapon (!) olvastam egy szkeptikus cikket a torini lepellel kapcsolatban, ahol a szerz a „feltmads els szm bizonytka”-knt beszlt a vszonrl, s mivel szerinte bebizonyosodott, hogy a lepel hamisitvny, ezrt a feltmads is hazugsg. Elszr is nem bizonyosodott be, hogy a lepel hamis volna, msrszt a feltmadsba vetett hitnk nem a kpen alapul, hanem a Szentrs bizonysgtteln, s a megvlts letnkre gyakorolt erejn. Vlemnyem szerint, ha bebizonyosodna, hogy a lepel valdi, akkor sem hinnnek tbben Jzus Krisztusban, s ennek az ellenkezjt is vallom, ha a vszon hamistvny volna, akkor sem hinnnek Benne kevesebben.

Forrs: http://www.merenyi.baptist.hu/ 

 

 

Mgis igazi lehet a Turini Lepel?


A torini lepel akr valdi is lehet – ezt lltja egy jabb szakvlemny, amely szerint a korbbi vizsglat, amely radiokarbon-elemzsen alapult, hibsan zajlott.

A torini lepel sokkal rgebbi, mint ahogyan azt egy 1988-as vizsglat kimutatta. Az lltlag Jzus arckpt megrz szvetet ugyanis ksztse utn tbbszr is kiegsztettk. A lepel bizonyosan egy vrrel bortott ember arct rizte meg, halvny lenyomatknt. Az, hogy Krisztus temetsi leple volt-e, persze mg most sem bizonyosodott be, de legalbb a valsznsge ntt ennek az elmletnek.

A ptlst vizsgltk 1988-ban?

Tbb tzesetben is megsrlt ugyanis a lepel, amelyet apck a kzpkorban kiptoltak. Amikor viszont 1988-ban elvgeztk az izotpvizsglatot, akkor a ptlst vettk inkbb figyelembe, s gy kvetkeztethettek arra, hogy hamistvnyrl van sz.

A Thermochimica Acta cm szakfolyiratban megjelent legjabb szakvlemny szerint ugyanis a lepel legalbb 1300, de legfeljebb 3000 esztends lehet. Raymond Rogers az jabb szakvlemny kifejtje leszgezi: kutatsai s kmiai tesztjei azt igazoljk, hogy az 1988-ban radiokarbon vizsglat al vett rszeket egy kzpkori „foltbl” vgtk ki. Ezt a foltot akkor varrtk r a lepelre, amikor az egy tzben megsrlt, s gy nyilvnvalan flrevezette az 188-as elemzst vgz szakembereket.

A radiokarbon-vizsglat „foltja” teljesen ms vegyi tulajdonsgokkal rendelkezik Rogers szerint, mint a lepel nagyobbik rsze. Rogers kijelentst erstheti, hogy a jelenleg nyugdjas kutat korbban az amerikai Los Alamos Nemzeti Laboratrium vegysze volt.

1357-ben bukkant fel a lepel

A vszon, amelyet torini lepelknt ismernk, tbb tzvsz idejn is megsrlt. A lepelrl 1357-ben kszlt az els rsos feljegyzs, m mr 1532-ben, egy templom legse utn kiegsztsre, foltozsra szorult. Ezt a munkt apck vgeztk, akik bevarrtk a lyukakat s egy gynevezett „holland” anyaggal ptoltk ki a hinyossgokat.

Michael Minor, a lepellel foglalkoz amerikai trsasg illetkese, aki a BBC-nek nyilatkozott az j kutatsi eredmny kapcsn, kiemelte, hogy 1988 ta ez a legfontosabb tudomnyos szakvlemny, amely a torini emlkrl kszlt.

rulkod vanillin

Rogers kutatsi eredmnye azon alapul, hogy a mikrokmiai tulajdonsgok nem azonosak a lepel egszben: a radioaktv vizsglat mintja s a „holland” anyag ugyanis tartalmaz vanillint, m ez a vegylet hinyzik a lepel tbbi, nagyobbik rszbl. A vanillin a lignin nev vegyi anyag hbomlsakor keletkezik. (A lignin szmos nvnyben, nvnyi eredet anyagban, gy a lenvszonban is megtallhat, bomlsbl pedig a szban forg szvet korra is kvetkeztetni lehet.)

Az teht, hogy a lepel eredeti rszein nincs vanillin, arra utal, hogy nagyon ids szvetrl van sz. Ezltal ugyanis hasonl tulajdonsgokat mutat a lepel a Holt-tenger krnykn tallt nagyon rgi anyagokkal. Ily okbl 1300 s 3000 v kztti korra becslte Rogers a lepel nagyobbik, f rsznek elkszltt.

Az 1988-as vizsglat azt llaptotta meg, hogy a turini lepel valamikor 1260 s 1390 kztt kszlhetett. Ez a kt vszm termszetesen kizrta (volna) azt, hogy a vszon Krisztus szemfdele lehetett egykor. Msfl vtizeddel ezeltt Torino rseke, Anastasio Alberto Ballestrero ki is jelentette, hogy a lepel hamistvny. Ugyanakkor idkzben szmos vizsglat zajlott, amellyel az 1988-as teszt eredmnyeit prbltk ktsgbe vonni – rja a BBC. Rogers mostani eredmnyei valban megerstik, hogy a lepel kiegsztsei nem lehetnek idsebbek 1290-nl, m a lepel legfbb rsze ennl sokkal idsebb – lltja a nyugdjas vegysz.


National Geographic Online
2005. janur 27. 

        

 

 A torini halotti lepel  

 Mirt fontos. neknk a Turini Lepel?...Azrt, mert ez Jzus Urunknak egyetlen anyagi hagyatka. Ezzel a lepellel takartk be a keresztrl levett testt, s testnek teljes formja, alakja - valban csodaknt - rajta maradt a gyolcs vsznon. A lepelnek csaknem 2000 ves trtnetben vgre 1978-ban megengedte a rmai egyhz azt, hogy alapos tudomnyos vizsglat trgya Iehessen. Legalbb hrom tucatnyi tuds s kutat, a nagyvilg minden rszbl, megjelent a helysznen s a magukkal hozott, hetvenkt ldra val mr mszerrel nekikezdtek a lepel alapos vizsglatnak. Termszetesen kzltk eredmnyeiket is. Egyms utn jelentek meg a knyvek a Turini Lepelrl minden nyelven. A Wilson-knyvet ajnljuk minden olvasnknak, mert igen a kitn alapossggal szmol be a bizony kompliklt s sokoldal vizsglat eredmnyeirl, emellett pontrl-pontra cfolja a lepel hitelessgt ktsgbevonk rveit.
 
A knyv pontos adatai a kvetkezk:
„The Blood and the Shroud of Turin" by lan Wilson (Image Books, Garden City, New York kiads). - Wilson sszestette knyvben az sszes vizsglatok eredmnyeit s a mszerekkel s komputerekkel vgzett mrsekrl, megllaptsokrl beszmol.
 
A Lepel trtnete
Kr. u. 30 krl: Mint „tiszttalan" temetsi lepel, sszehajtva s dszes fedlap alatt bekeretezve - gy, hogy csak az arc volt lthat - Edesszba kerl, V. Abgar kirly idejben (Thaddeus vitte).
Kr. u. 57 utn: Edesszban elrejtik.
Kr. u. 177 krl: Csak mendemondk beszlnek rla s elfelejtik; de Edesszban van. Edessza ebben az idben a Prtus Birodalomhoz tartozik s itt kaphatja meg a Lepel az anyagval s szvsmintjval azonos dsztst. A Lepel s a dszts anyaga kizrlag csak a prtus kirlyi csald ltzetl szolglt.
 
 
 
A "mandylion" prtiai takarjnak minti
 
Wilson knyvbl vesszk t az itt bemutatott kpet, mely a „mandylion"-t mutatja a 10. szzadbeli kinzsben. A bortsnak a mintja fontos, mert az pontosan egyezik a kvetkez kpen bemutatott prtus kirly palstjnak motvumaival. A kirlyi lepelt kirlyi mdon kestettk a prtusok, a magyarok eldei. Ebben az idben a Prtus Birodalom hatalma tetfokn van; Kr. u. 256. a vge.
 
Prtos kirly Hatrbl.
 
Kr. u. 525. vben: Edesszt rvz nti el s 30 000 ember veszti lett. Csaknem minden plet elpusztul. A vrosnak az jraptsekor megtalljk a lepelt a nyugati kapu egyik fels rszben. Jelentsgt nem ismerik fel, de azt mondjk, hogy a rajta lv kp nem emberi kz alkotsa.
Kr. u. 544-ben: Mandylionnak kezdik nevezni.
Kr. u. 944. aug. 15.: A Mandylion Konstantinpolyba kerl.
Kr. u. 1204 krl: A keresztesek hadjrata idejn eltnik, de:
Kr. u. 1300-ban: Mr Franciaorszgban rzik.
Kr. u. 1532-ben: Egy tzvszben csaknem elpusztul, de csodlatos mdon a Lepel srtetlen maradt. Ngy helyen kellett megfoltozni.
Kr. u. 1578. szept. 14-n: jelenlegi helyre, az olaszorszgi Turinba kerl, de elzleg piszkos helyeken hnykoldik. Titkos kezek akarjk elpuszttani, taln azrt, mert mr kb. 1350. krl rjnnek arra, hogy ez a lepel, mint a fej felett thajlott takar a testet teljesen brzolja, mind ell, mind htulnzetben.
1902. pr. 21-n: Yaves Dlage, a Sorbonne anatmia tanra eladst tart a  Francia Akadmin az ereklye hitelessgrl. Ezen tette utn lland zaklatsokban volt rsze.
1930. mjusban: Giuseppe Enrie, hivatsos fnykpsz kitn fnykpeket kszt a lepelrl. Ekkor dbbennek r arra, hogy a kidolgozott vgs pozitv kp azonos a leplen lv nyomattal s misztikusan groteszk; nem mutatja a  valsgos brzolst.
A fnykp negatvja azonban megdbbent mdon letre hvja a Leplen  lv alakot, teht gy tulajdonkppen a gyolcsvsznon lv kp az eredeti negatv s a felvett fnykp-negatv mutatja a valsgot.
1972. okt. 1: Ismeretlen tettes betrt a kpolnba, ahol riztk az ereklyt  s tzet gyjtva akarta megsemmisteni a Lepelt, de az azbeszt-takar, amibe  be volt csavarva, megvdte s srtetlen maradt. (A hitben jrk azt mondtk:  „Jds nem alszik.")
1978-ban: Engedlyt kaptak a tudsok s szakemberek a rendszeres vizsglatok lefolytatsra. A kvetkez eredmnyek mutatkoztak:
 
Embertani adatok:
Magassga (Height - estimated by Cordiglia)  181 cm
Koponya mrete (Cranial index - Cordiglia) 81.9 cm
Orr mrete (Hasal index) 7,09 cm
Slya (Estimated weight) 170 lbs
Faji alkata: Klasszikus Europid-Anatliai
Kora: A.D. (+/- ) 100 v
C-14 szerint kalibrlva s dendrochronolgiai adatokkal ellenrizve.
 
 
A lepel ells oldalrl ksztett fnykp

 
Pollen-analzis:
Pontosan mutatja a lepel vndortjt. Sivatagi nvnyeket a Holt-tenger melll, sztyeppei nvnyeket Anatlia terletrl s Isztambul krnykrl, majd az eurpai nvnyeket, teljesen sszhangban a lepel trtnelmileg ismert vndortjval. sszesen 49 fajta nvnyt.

 
Orvosi szakvlemnyek
A test anatmiailag tkletes. A srlsek orvosilag megllapthatk. Hamists teljesen lehetetlen, s itt a legkisebb rszlet is tekintetbe lett vve. Megllaptottk, hogy ketten korbcsoltk. A trdeken zzdsok nyomai lthatk, gyszintn a vllakon is. (Tudjuk, hogy maga vitte a keresztet s tbbszr elesett.) A szgeket nem a tenyern vertk t, hanem a csuklnl, kzvetlenl a karcsont s a tenyrnek a csontrendszere kztt.
 
Mszeres s mikroszkpikus vizsglatok
Itt egy valsgos csodval llunk szemben, mert kiderlt az, hogy a leplen lv „kp" nem fests vagy rajz, hanem az a vszonszlacskk felletn a szlakat r perzsels ltal keletkezett. Ilyen felleti perzsels - anlkl, hogy a szvetet el ne gesse - csakis gy kpzelhet el, hogy az valami oly sugrssnak a kvetkezmnye, mely a rntgen-sugrnl is rvidebb hullmhossz, mondhatni komikus sugr jelensg. Magas intenzitssal, nagyon rvid idtartamban, mely nem hosszabb egy ezred msodpercnl; teht perzsel, de nem get.
A szvet felletn gy keletkezett rnyalati klnbsgnek kt oka van:
1.) ltalnossgban: a perzsels foka a vszontl mrend test-pontok tvolsgnak arnyban gyengl. Ez vonatkozik a test minden rszre, belertve a hajat is. ,
2.) A vrnyomoknak megfelel perzselsi nyomok intenzitsa pedig aszerint vltozik, hogy ezek milyen kzel vannak a br fellethez. Legersebbek a szegek s a tsks koszor krli vrfolysok s szivrgsok; klnsen a karokon s a homlok krl. Kevsb ltszanak a zzdsos srlseknl, a jobb szem alatt, a trdeken s a korbcsolsok nyomain.
 

A lepelt, mint "Mandyliont", gy sszehajtva riztk Edesszban. jacksonk spektrum-vizsglata mg az sszehajts nyomait is kimutatta.

A perzselst okoz kozmikus felvillans
Nem kvlrl eredt, hanem a testbl kifel s csak fggleges irnyban. Legersebben az letet ad vrbl. A sugrzs teht oldalra nem irnyul, hanem csak merlegesen felfel, a testet bort takarra s lefel, a fekvhelyre.
Igen rdekes az a megllapts, mely szerint a vszon Lepelnek az a rsze, mely a felstestet fedte, sajt slynl fogva, krlbortotta a testet s ennek ellenre oldalirnyban semmi perzsels nyoma nincs. Ugyanez vonatkozik a lepel azon rszre, mely a fej felett szorosan volt thajolva. A haj nem fogadhat el szigetelnek, mert ugyanaz a haj als s fels vetletben tkletes perzselsi nyomot hagyott, mg oldalt - teht vzszintes irnyban - semmit sem.
 
 
A komputer ltal kifaragott domborm, mely Jzus arct mutatja szinte hihetetlen tkletessggel.
 
 
Az elz domborm alapjn ksztett, javtott hromdimenzis kp
 
*     *     *
 
Ide kell iktatnom munkatrsamnak - Olh Imre Jen - azon szavait, amelyekkel figyelmnket felhvja erre a valban csodnak nevezhet valsgra is, s a Llek mlyn jr intucijval megltja annak magyari vonatkozsait is. Ekppen rja:
„Aki ltni akar, az csodlatos jelet kap az itt trtntekbl. Egy hatalmas szimblum-csoportosulst vehetnk itt szre. Ugyanis az ember legrgibb jelkpe az egyenlszr kereszt (+), mely a ngy vilgtj fel indulva, magt a vilgot jelenti. Tudjuk, hogy a kereszt vzszintes vonala a horizont, a fldi let szntere.
 
 
Jzust valsznleg ebben a testhelyzetben fesztettk keresztre.

 
A kereszt merleges vonala pedig az g s a Fld sszektje, vagyis a Fldre es sugrzs irnya.
Jzus fldi hagyatknak - az embertestt betakar Lepelnek - kozmikus sugrzstl ered perzselsi nyomai azt bizonytjk, hogy az gbl lefel indul, eget s fldet sszekt merleges sugr fldi vgnl van az Isten Fia a feltmads pillanatban.
Ma „sumr"-nak nevezett si Mah-Gar nyelvnkn az Isten Finak egyik neve Tur-An. Vletlen lenne. hogy a Tur-An fldi testt betakar gyolcs lepel ppen Tur-In vrosba kerlt?...  Vletlen lenne az is, hogy a mr Mandylion-nszentelt lepel kes bort-takarjnak dszt motvumai azonosak a Hatra-i prtus uralkod kirlyi ruhjnak dszt motvumaival?.... Ez az ereklye mindenben szentesti az si sumr-mahgar hitvilgot s annak szimblumait. Ez az Isten ltal neknk ajndkozott fnykp, isten tansga Tur-An-rl. Asugr kt vge sszer. vezredeket tkarolva tmetszi letnk horizontjt s ltrehozza a Vilgot jelent kereszt jelkpt s megsemmisti a vilgunkat fojtogat kgyt, bnt szimblumaival egytt.
Ha munkatrsamnak a megltst kiegsztjk a sumr agyagtblk kiratainak azonos szvegvel, melyeket nem magyar szakemberek fejtettek meg, s ahol az Isten egyszltt Fit - En-Lil-t, a Vilg Vilgossgnak nevezik - valban fel kell ismernnk npi rksgnket ebben a Jzusi Hagyatkban. Ugyanis az embertani vizsglatok teljesen megcfoltk a keresztnysg krisztolgijnak azt az lltst, hogy a nzreti Jzus fajilag zsid lett volna. Nem volt zsid! Hanem abbl a nemes szkta-mahgar fajtbl lttt testet, amelyik a magyar np szrmazsnak forrsa.
A jdai-keresztnysg szvetsge a zsidkat kifejezetten brahm magvbl valknak nevezi. A zsidk bszkk is erre. Hagyjuk meg ket ebben a hitkben, de boldogan s rmmel fedezzk fel a Turini Lepel csodjbl azt a valsgot, hogy:
 
 
A lepel frontlis kpnek negatvja, mellette a kpet valsznleg ltrehoz alak testnek rekonstrukcija Isabel Piczek, Los Angeles-i mvsz l modell segtsgvel ksztette.
 

Mi magyarok Jzus magvbl szrmazunk!
A Turini Lepel zenete ktelez minket Jzus kvetsre s az Igazsgnak tantsra. A jdai-keresztnysg rmai egyhza minden ron meg akarja tartania jdai gykert s nem hajland elfogadni  a Turini Lepel csodjt, hiszen a nzreti Jzus testt betakar vsznon - kozmikus sugar perzselssel - visszahagyott emberi fnykpe kesen bizonytja a jdai-keresztnysg „Jzus a keresztfn meghalt” ttelnek ellenkezjt. Vagyis azt, hogy Jzus halhatatlan s rkk lve, legyzte az emberi gonoszsgot.

Ugyanis a halott ember-test az hideg. Abbl nem fakadnak olyan intenzits sugrzsok, amelyek a holttestet bort vsznon perzselsi nyomokkal rgztik a test fnykpt. De azt is bizonytja a Turini Lepel (amit a jdai-rmai egyhz szintn nem akar elismerni), hogy Jzus valban egy embertestet lttt Isten-Lny volt, aki akkor tette le vagy vette fel embertestt, amikor akarta.
A lepelt 1978-ban alaposan megvizsgl szaktudsok egynteten „paranorml fenomnnak" neveztk mindazt, amit talltak s ppen lan Wilson mondj knyvben a kvetkezt:
„Ha a leplen lv embertest kpt azonostani akarjuk valamely trtnelmi szemlyisggel, az evangliumi bizonytkok szerint sem lehet az ms, mint a nzreti Jzus. "
Hivatkozik itt az evangliumok azon szakaszaira, melyek arrl tudstanak. hogy Jzus tvltozott (transfiguration). Helyette vakt fnyessg lett. Hivatkozik Mt 17:2 versre, ahol a kvetkez szveget talljuk:
„s elvltozk elttk, s az orcja ragyogott, mint a Nap; ruhja pedig ln, minta fnyessg.”
Ugyanezt rja le Mrk (9:30) s Lukcs is (9:29). De hiba tesz vallomst a Turini Lepel a Fny Firl. Hibarjk az evangliumok a tantvnyok eltti „transzfigurcit", hiba tanstjk Jzus fnny vlst ezek az rsok, melyeket „isten szavnak'' neveznek a jdai-keresztny egyhzak. Amikor Jzusrl, mint a Fny Firl beszlnek, egyszerre sket lesz a vatikni „szentatya” is, mrt nekik a Mi Urunk Jzus csak az a zsid rtus szerinti „ldozati brny” aki „elveszi" azt a sok bnt,- amit csaknem 2000 v ta az egyhzak elkvettek Mert nem a legnagyobb vtek-e nem felismerni a Turini Lepel csodjt? Nem valban hallos bn-e elhallgatni, a feleds ftylt bortani azokra a vizsglati eredmnyekre, melyek azt ordtjk e materialista vilgi flbe: Jzus jra megjelent a mi eletnkben! Ugyanis az embert el lehet buttani. Hamis tanokkal flre is lehet vezetni, de a komputerek nem tartoznak egy vallsfelekezethez sem. De mgis az emberben lv „isteni szikra" segtsgvel szerkesztett „gpagyak" valstottk meg Jzusnak jra megjelenst s a Turini Lepel ,Jzus-kpnek", a komputerek ltal vgzett kirtkelsi eredmnyeit nyugodtan nevezhetjk gy:
 
 
A lepel htoldali kpnek negatvja. A kp alapjn egy emberi alakon rekonstrult sebeslsek.

 
Turini Lepel csodja
A csoda dr. John Jackson fizikus s dr. Eric Jumper USA-beli replkapitny munkssgval jtt ltre.
Dr. Jackson a testnek a lepeltl val tvolsga s a perzselsi fok intenzitsa kztti arny felismersbl indult ki - mondvn a kvetkezket: „Ha a tvolsg s az intenzits kztt egyenes, vagy mrtani arny sszefggs van, akkor a kp tulajdonkppen hromdimenzis informcikat tartalmaz.”
Egy modern komputert s egy „VP-8 Image Analyser”-t alkalmaztak ksrletk elvgzshez. Utastottk a komputert, hogy rtkelje ki a kpet ell- s htulnzetben, s mindkettt trben integrlja. Igen nagy volt aztn e megrknyds, amikor a szoborszer domborm nzete megjelent a kpernyn s a azt brmilyen nzet irnyban, tetszs szerint forgathat.
A rmai ppa - egyhzi politikjnak szolglatban - most mr mondhat amit akar, mert a komputer csalhatatlan.
.Ugyanis ugyanezzel a mdszerrel megksreltk klnbz, ms, hres portrkkal s fnykpekkel ugyanezt vgrehajtani, de eredmnytelenl. A komputer sohasem mutatott dombormvet. Ugyanis ahhoz, hogy sk vetletet hrom dimenziban rekonstrulhassunk az szksges, hogy ugyanarrl a trgyrl kt klnbz szgbeli vetlet lljon rendelkezsre, hiszen a szterenzsnek is ez a titka.
 
 
 
A Lepel arcrl ksztett fot, s annak negatvja

 
A Turini Lepel anyaga
Ismtelten felhvjuk a figyelmet arra, hogy az edesszai Mandylion takarjnak olyan anyagot tettek, melyet csak a Prtos Birodalom kirlyai hasznltak s hasznlhattak, mert ez az anyag „kirlyi tulajdont" kpezett abban az idben. Itt azonban azt is hangslyoznunk kell, hogy a Prtos Birodalom Jzusletnek idejn volt a leghatalmasabb s Kr.u. 306-ig uralta azt a hatalmas terletet, mely az Eufrtesztl az Indus folyig terjedt. (szaki hatrainak megllaptsban igen nagy a vetlkeds, de minden valsznsg szerint Edessza is a fennhatsba al tartozott akkor, amidn a palesztin-part vgleg a Rmai Birodalom alatt lt s szenvedett.)
Teht btran mondhatjuk azt, hogy Jzus halotti leple a Prtos Birodalom ereklyje volt s csak ennek - taln - gy mondom - a „hozznk" s a „mi" trtnelmnkbe tartoz birodalomnak megsznse utn indul „rejteget" tjra. De valsznleg azok „rejtegetik", akik az n. „jzusi szktizmusnak" nevezettekhez tartoznak. rdekes lenne egy kln tanulmnyban kidolgozni, az vszmok szerint sszevetve a Lepel helyt a kapcsolatos trtnelemmel, hiszen a hvk seregnek a „jdai-keresztnysgben" val tmrtse nem volt oly egyszer s zkkenmentes. Mindenesetre az a valsg, hogy „Jzus halotti leple" megmaradt; bizonytkul szolgl arra az „igazak" ltali tantsra, mely szerint Jzus legyzte a hallt s embertestt fnny vltoztatva - magval vitte azt vissza, az rk Fnyessgbe. (Teht nem szlla al poklokra" - miknt azt a jdai gyker „keresztnysg" tantja.)
 
*     *     *
 
A Turini Lepelrl mondottakat ki kell egsztennk a napjainkban kzismertt vlt msik kegytrggyal, mely
 
Az Oviedi Szent Lepel
1994. vgn a spanyol sajt hrt adott arrl, hogy Asztria kzpontjban, a valamikori kirlyi vrosban, Oviedban megtartottk az els kongresszust az Oviedi Szent Lepelrl, amelyen a tudsok szintn krisztusi nyomokat vltek felfedezni.
Az szak-hispniai vrosban a legnevesebb olasz, amerikai s spanyol ereklyeszakrtk s tudsok gyltek ssze annak rdekben, hogy sszegezzk eddigi vlemnyket a ks gtikus San Salvador katedrlisban rztt relikvirl A kongresszuson jelenlvk egyetrtettek  abban, hogy egy sor hasonlatossg van az Oviedi Szent Lepel s a torini kztt. A kt ereklye hasonlatossgaknt emltik a vrcsoportok azonossgt, s azt, hogy a szvetrncain elhelyezked vrfoltok szimmetrikusan azonosak. Hogy az egybeesst valsznstsk, htra van mg a DNS-vizsglat.
A nevess vlt egyhzi kinccsel kapcsolatban sszehvott konferencia rsztvevi azt sem titkoltk, hogy a legnagyobb klnbsg a kt halotti lepel kztt a vszon llapotnak minsgben van. Mg a Torini Lepel viszonylag kevsb krosodott meg az vszzadok folyamn, addig az Oviedi Szent Lepelt jobban kikezdte az id vasfoga. A csodnak ksznhet, hogy nem semmislt meg 1934-ben az asztriai bnyszok felkelse sorn, amikor a ftemplom kriptjt dinamittal fel kvntk robbantani.
 
 
Az Oviedoi lepel, a Sudarium
 
*     *     *
 
Az elbbiekben kzlt hivatalos jelents megllaptja azt, hogy a Turini s az Oviedi Lepel anyagban klnbsg vri.
Vagyis az oviedi anyaga nem azonos a Turini Lepel anyagval, amelyrl a szaktudsok megllaptottk, hogy a prtus kirlyi ruhaanyaggal azonos.
Ha az oviedi is Jzus testnek befedsr szolglt volna, az anyagnak azonosnak kellene lenni az egsz testet befed nagy Turini Lepellel
Ugyanis, ha gy fedtk volna be abban az idben a halottakat, akkor ez egy ketts „kszlet" lenne, amit mindenki hasznl. De nincs ms korabeli plda „ketts”  lepelnek a hasznlatra. gy az oviedi nem lehet ms, mint Veronika kendje, amit adott ez a j asszony a keresztjt viv Urunknak.
A kendn rajta maradt jzusi arc teht ugyanazokat a sebeket mutatja, mint a torini, hiszen az Urat a fejn Jeruzslemben sebestettk meg, amikor a tviskoront telre tettk s  ostoroztk. fejsebei teht mar rajta voltak a keresztre feszts eltt.
Az oviedi teht nem halotti lepel, hanem egy ni fejkend s azrt sokkal knnyebb az anyaga, mint a Turini Lepelnek.
De rljnk, hogy megvan Veronika kendje is Jzus Urunk arckpvel, mely azonos a turinival. gy ktsg sem frhet ahhoz, hogy Jzus Urunk kpe van rajtuk.
Hogy a Vatikn tagad, az ma mr senkit sem lep meg, ismerve a bborosok tbbsgnek hovatartozst s a jdai-keresztnysgnek politikai irnyt a zsidsg felmagasztalsban.
 
*     *     *
 
 
A Pray kdex

Itt mg azt szeretnm megemlteni, hogy Jzus Urunk Szent Leple magyar kzben is volt, s ezrt talljuk meg kpt a „Pray Kdex”-ben (1192-95). Azt tudjuk, hogy 944-ben a Szent Lepel Edesszaban volt. A biznci csszr hadsereggel hozatja t Konstantinpolyba 944. augusztus 15-n. Ott marad 1204-ig s 1307-ben mr Prizsban van.
Ebben az idszakban kerl lll. Bla magyar kirly lenynak birtokba. Ugyanis a nagymveltsg III. Bla kirlyunk Bizncban nevelkedett, s felesgl vette VII. Lajos francia kirly lenyt. Ebbl a hzassgbl szletett 1175-ben Mira-Margit magyar hercegn,
1207-ben Mria-Margit frje meghal, s jra frjhez megy egy „kereszteshez", akinek neve: Nicholas de Saint Omer. Ettl szletik Vilmos (William) nev fia, aki anyja halla utn tadja a Templomos Lovagrendnek Szent Leplet, miutn is kzjk tartozott. gy viszik a „templomosok" Prizsba. III. Bla kirlyunknak teht ltni kellett a Szent Cepelt lenya kezbl. Csakis gy kerlhetett az uralkodsa alatt kszlt „Pray Kdex"-be.
 
 
 
A Turini Lepel negatvja alapjn kszlt festmny. Alkotja Aggmian rmny festmvsz. A leghitelesebb Jzus-brzolsnak tekinthet.
 
Forrsok:
Badinyi Js Ferenc: Jzus, a Prtus herceg
Ian Wilson: The Blood and the Shroud
http://www.shroudstory.com/faq-sudarium.htm
 
 
 
 

Nvnap

 

  

 



 

 

 

 

 

 

 



 

 

 

 


 

 
  

 

 

 

 

 

 

 


Nagyon ütõs volt a Nintendo Switch 2 Direct! Elemzést a látottakról pedig itt olvashatsz!    *****    Elkészítem születési horoszkópod és ajándék 3 éves elõrejelzésed. Utána szóban minden kérdésedet megbeszéljük! Kattints    *****    Könyves oldal - egy jó könyv, elrepít bárhová - Könyves oldal    *****    20 éve jelent meg a Nintendo DS! Emlékezzünk meg ról, hisz olyan sok szép perccel ajándékozott meg minket a játékaival!    *****    Ha érdekelnek az animék,mangák,videojátékok, japán és holland nyelv és kultúra, akkor látogass el a személyes oldalamra.    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168 Hívjon!    *****    Könyves oldal - Ágica Könyvtára - ahol megnézheted milyen könyveim vannak, miket olvasok, mik a terveim...    *****    Megtörtént Bûnügyekkel foglalkozó oldal - magyar és külföldi esetek.    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    A boroszkányok gyorsan megtanulják... Minden mágia megköveteli a maga árát. De vajon mekkora lehet ez az ár? - FRPG    *****    Alkosd meg a saját karaktered, és irányítsd a sorsát! Vajon képes lenne túlélni egy ilyen titkokkal teli helyen? - FRPG    *****    Mindig tudnod kell, melyik kikötõ felé tartasz. - ROSE HARBOR, a mi városunk - FRPG    *****    Akad mindannyijukban valami közös, valami ide vezette õket, a delaware-i aprócska kikötõvárosba... - FRPG    *****    boroszkány, vérfarkas, alakváltó, démon és angyal... szavak, amik mind jelentenek valamit - csatlakozz közénk - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    why do all monsters come out at night - FRPG - Csatlakozz közénk! - Írj, és éld át a kalandokat!    *****    CRIMECASESNIGHT - Igazi Bûntényekkel foglalkozó oldal    *****    Figyelem, figyelem! A második vágányra karácsonyi mese érkezett! Mesés karácsonyt kíván mindenkinek: a Mesetáros    *****    10 éves a Haikyuu!! Ennek alkalmából részletes elemzést olvashatsz az anime elsõ évadáról az Anime Odyssey blogban!    *****    Ismerd meg az F-Zero sorozatot, a Nintendo legdinamikusabb versenyjáték-szériáját! Folyamatosan bõvülõ tartalom.