
Az albbiakban kzreadok nhny elgondolkodtat rst, melyek az emberisg eltt ll nehz, s gondterhes korszakrl szlnak, melyet a Biblia gy r le neknk, hogy utols idk, vagy vgidk.
John Benjamin knyve alapjn
Egyre tbb ember bred r, hogy valami nagyon nincs rendben gyorsul temben vltoz vilgunkkal. A pusztt fldrengsek, vulknkitrsek, napviharok, hurriknok, torndk s egyb szlssges idjrsi jelensgek egyre fokozd temben kvetik egymst, soha nem ltott kiterjeds radsokat, szrazsgot s termspusztulst hagyva maguk mgtt.
ltalnossgban kijelenthetjk, hogy egyre tbb katasztrfa ri az emberisget s mg tbb vr rnk. A hn htott vilgbke helyett a terrorizmus hol vals, hol mestersges, de egyre nvekv veszlyvel nznk szembe, a vilg vezet orszgai kztt pedig egyre nvekszik a feszltsg, egy esetleges komolyabb hbor eshetsgt festve jvnk horizontjra.
Jelenleg is az elmlt nhny vtized legkomolyabb gazdasgi vlsgval kzdnk, amely sorn mr szzezrek vesztettk el munkjukat, otthonukat s meglhetsket. Szinte rezni, ahogy a fldn elhatalmasodik a sttsg, s valamilyen vszjsl, bajsejtelemmel teli er nehezedik a vilgra. Nha gy rzem, hogy fldnk, mint egy robog vonat szguld a veszly fel, s csak egy hajszl vlasztja el a kisiklstl.
Szmos film, mint a 2012, a Holnaputn, a Deep Impact s hasonlk, foglalkoznak a kzelg vilgvge, illetve globlis katasztrfk tmjval. Ezek a filmek, br tmik leginkbb kitalcin alapulnak, mgis valsgos flelmet ltetnek az emberek szvbe.
A helyzetet slyosbtja, hogy a legtbb tudomnyos kutats s dokumentumfilm is altmasztja a filmekben bemutatott ijeszt esemnyek elfordulsi valsznsgt. A History Channel, Weather Channel, National Geographic s sok ismeretterjeszt csatorna mutatott be aszteroida becsapdssal, meteoritzporral, napviharokkal, pusztt fldrengsekkel, cunamikkal s hasonl, az egsz vilgra kihat, st az emberi faj tllst veszlyeztet mega-katasztrfkkal foglalkoz dokumentumfilmeket.
Sokan nem tudjk, hogy a Biblia szerint ezek a filmek nem is jrnak olyan messze a valsgtl. A Bibliban olvashat prfcikbl kiderl, hogy a kzeljvben egyre tbb pusztt katasztrfa vr a vilgra, fokozd srsggel s intenzitssal.
A Jelensek knyve rszletesen r a fent emltett esemnyek nmelyikrl, mint pldul hatalmas aszteroidk s stksk becsapdsrl, meteoritzporokrl s napviharokrl, amelyek megperzselik a fldet, st atomhborrl is.
zsais knyvben pedig egy vilgrenget fldtengely elmozdulsrl olvashatunk, ami a vilg valamennyi tektonikus lemezt megmozgatja, s risi puszttst hoz. A hrekben is megjelent, hogy ennek a fldtengely elmozdulsnak az els fzisa mr most is szlelhet s a megfigyelsek szerint az szaki-sark „Szibria fel vndorol!”
Mt evangliumnak 24. fejezetben Jzus arra figyelmeztet, hogy az utols idk kzeledtvel a heves fldmozgsok, globlis hbork s terrorcselekmnyek, az egsz fldet sjt aszlyok, hnsgek, jrvnyok s betegsgek szma drmai mrtkben nvekedni fog.
zsais, Ezkiel s a Jelensek knyve mind egy vgs, hatalmas, az egsz bolygt megmozgat fldrengsrl rnak, amelyben a vilg valamennyi nagyvrosa s hegysge elpusztul. Szmunkra egy ilyen erej s kiterjeds, a 2012 cm filmben megjelentett puszttshoz hasonl katasztrfa elkpzelhetetlen.
Jeremis prfta egy hatalmas utols hurriknrl beszl (Jeremis 51), ami sz szerint az egsz vilgon vgigspr, soha nem ltott puszttst hagyva maga mgtt. Jeremis arrl beszl, hogy ebben a katasztrfban annyi ember veszti lett, hogy a halottakat eltemetni sem lesz mdja az letben maradtaknak. Sokan azt sem tudjk, hogy a Biblia Ufkrl is r, persze ezek a „lnyek” nem egszen olyanok s nem onnan rkeznek, mint a legtbb ember gondoln.
Sokan gy gondoljk, hogy a termszeti csapsok megnvekedett szmnak kze lehet a majk naptrban lert prfcikhoz, ami egyesek szerint a vilg 2012 decemberre jsolt vgre utal. Megtrtnhet ez? A Biblia szerint egyrtelm, hogy a vilgnak nem lesz vge 2012-ben, hiszen szmos prfcia hatrozottan lerja, hogy jelen trtnelmnk egy vgs 7 ves idszakkal zrul, amely sorn egy mindenre elsznt, a Bibliban Antikrisztusknt emltett dikttor uralja majd szinte az egsz vilgot s csak ezt kveten jhet el a vg. (Hozztennnk, hogy ez a „vg” nem a fldnek, mint bolygnak a vgt jelenti, hanem a jelenlegi igazsgtalan rendszer, vagy ha tetszik trtnelmi korszak vgt.)
Az Antikrisztus a bke embereknt jelenik majd meg a vilg sznpadn, az izraeli-palesztin konfliktusra is megoldst knlva. Lehetv teszi majd a zsidk szmra, hogy jjptsk templomukat s folytathassk vallsuk gyakorlst, mint tettk azt a rgmlt idkben. Ez a bks idszak azonban nem sokig tart majd, mivel uralkodsa felnl az Antikrisztus fellltja nmaga kpmst a zsid templomban, st maga is bel a templomba azt kvetelve, hogy az egsz vilg istenknt imdja t.
Ez az a pont, ahol a vilgtrtnelem legnehezebb idszaka elkezddik, mivel az Antikrisztus kemny eszkzkkel fog ldzni minden keresztnyt, zsidt s valamennyi valls kvetjt, aki megtagadja az Antikrisztus imdatt. Ekkor fogja bevezetni a sokak ltal mr valamilyen szinten ismert „fenevad blyegvel” fmjelzett gazdasgi rendszert, melynek lnyege, hogy senki sem vsrolhat vagy adhat el, teht a mindennapi lethez szksges tranzakcikat nem lesz kpes elvgezni anlkl, hogy a fenevad blyegt viseln jobb kezben vagy homlokn.
Ez a blyeg knnyszerrel lehet egy br al ltetett micro- vagy ma mr nanochip, mint amilyen az Egyeslt llamokban egyre tbb krhz ltal hasznlt VeriChip rendszer vagy akr a kzelmltban kifejlesztett, elektromos tetovlsnak nevezett, a brre klsleg felhelyezett blyegszer technolgia. Szmos olyan modern technolgiai jts ltezik mr, amelyen keresztl a Jelensek knyvben olvashat prfcia beteljeslhet.
Ekkor rnk el idben oda, amikor a fent emltett szrny termszeti katasztrfk igazn elkezdenek megjelenni a vilgon. A tny, hogy a nagy erej termszeti katasztrfk szma s intenzitsa egyre nvekszik, csupn az eljele annak, ami fldnkre az utols ht, de leginkbb hrom s fl v sorn vr. Mt evangliumnak 24. fejezetben Jzus arra figyelmeztet, hogy „ez csak a sok nyomorsg kezdete.” – Mt 24, 8
Elmondhatjuk teht, hogy 2012 br „a vg kezdett” esetleg jelentheti szmunkra, de semmikppen sem a „vilgvgt.” Ne feledjk, hogy ezt sem tudhatjuk pontosan, hiszen elkpzelhet, hogy ezek az esemnyek csak vek mlva kezdenek beteljesedni. Az id elrehaladtval egyre tbb bizonyossgot szerezhetnk s egyre tbb minden vlik majd vilgoss, az azonban tudhat, hogy elbb vagy utbb bekvetkeznek, hiszen a Biblia valamennyi korbbi idszakokra vonatkoz prfcija pontosan gy trtnt, ahogyan azt az rsok megjsoltk.
Nem szabad elfelejtennk, ezeknek a sokak szmra ijeszt esemnyeknek nem fldnk elpusztulsa a vge, hanem egy j korszak kezdett hozzk az emberisg szmra. Jzus visszatr, hogy fellltsa kirlysgt a fldn, ami „megll rkk.” Minden valaha lt ember lehetsget kap, hogy a fldi let szrnysgei utn, ebben az j vilgban folytathassa lett Jzus mellett.
Jzus 2000 vvel ezeltt az lett adta az egsz vilgrt, minden egyes emberrt, aki valaha lt, hogy neknk adhassa az rk let ajndkt. Jzus minden embert vr, zenete mindenkinek szl. Egyetlen mdon kerlhetjk el a rnk vr nehz idszak szrnysgeit: Jzus megvltsn, befogadsn keresztl.
Nem kell mst tenned, mint befogadni Jzust a szvedbe s soha nem hagy el. Ezt kveten vigyzni fog rd az eljvend nagy nyomorsg sorn is, majd visszatr, mieltt egy mg szrnybb esemnysorozat, az Isten haragja kezdett venn a fldn.
Jnos 3, 16 azt mondja „mert gy szerette Isten a vilgot, hogy az egyszltt Fit adta, hogy aki hisz benne el ne vesszen, hanem rk lete legyen.” Pl pedig hozzteszi: „Aki segtsgl hvja az r nevt, dvzl!” Adj egy eslyt Jzusnak s nem fogod megbnni!
A kszl vilgkormny
rta: Joseph Candel
A globalista elit ltal tbbnyire globlis kormnyzsknt emlegetett egysges vilgkormny fellltsnak elkszletei a szemnk eltt folynak. Ennek legfontosabb lpse az emberek hozzllsnak elksztse, hogy amikor eljn az j pnzgyi infrastruktra s a vilgkormny vezeti szerepre sznt Antikrisztus sznrelpsnek ideje, a tmegek kszen lljanak ellenlls nlkl elfogadni a tudtukon kvl rjuk erltetett j vezetst. A sznfalak mgtt foly munklatok nyoma itt-ott elbukkant a gazdasgban s a politika vilgban, gy aki nyitott szemmel jr, nap, mint nap belebotlik ennek jeleibe. A globlis kormnyzs egy termszetellenes rendszer, ami soha nem jnne ltre magtl, hanem a hatalmi elit prblja a vilgra erltetni a fennll, legtbbszr ltaluk gerjesztett problmk megoldsaknt. A globalizci sehol sem lenne a globalistk erfesztsei nlkl, akik mindent megtesznek, hogy tervk valra vljon. Sajnos a vilgon eluralkod fatalista hangulat miatt a legtbb ember gy gondolja, az esemnyek a maguk termszetes medrben folynak s kls befolys nlkl alakulnak gy.
A globalistk tervnek fontos rsze a piacok sszekapcsolsa, hogy az adott pillanatban valamennyit egyetlen „gombnyomssal” tehessk tnkre, teljes sszeomlst idzve el a gazdasgban. Mirt is prblnnak minden kulcsfontossg orszgot egyenknt destabilizlni, ha egyszerre is megtehetik? Tbbek kztt ezrt trekednek arra, hogy minden piac s orszg olyan szoros kapcsolatban legyen a msikkal, hogy nhny intzkedssel valamennyit kpesek legyenek tnkretenni (a ksbbiekben pedig knnyebben irnytani). Ma mr egyetlen pillanat alatt szegnysgbe dnthetik az egsz vilgot. Amit eddig aprnknt, lassan tettek meg, most egyszerre, szinte az egsz vilggal megtehetik. Amikor az sszes tzsde, rtkpaprpiac s pnzpiac all egyszerre hzzk ki a sznyeget a civilizlt vilg koszba sllyed.
Szksges, hogy mindez gyorsan s egyszerre trtnjen, hogy az egsz vilg kszen lljon az j Vilgrend elfogadsra. Ezrt fordtanak annyi pnzt az ehhez szksges technolgia s infrastruktra fejlesztsre. Ezrt tmogatjk a klnozssal, biotechnolgival s informatikval kapcsolatos kutatsokat, fejlesztseket. Nhny lncszem mg vrat magra, de mr nem sokig, hiszen a vilg legkiemelkedbb kutati dolgoznak ezeken a szmunkra kevsb ismert, a globlis kormnyzs fellltshoz elengedhetetlen fejlesztseken.
Javban folyik a szksges hlzatok kiptse, hogy amikor eljn az id, fennakads nlkl s ttrhetetlenl mkdjenek. Mi csak a jghegy cscst ltjuk. A nyilvnossgnak bemutatott jtsok, a httrben foly fejlesztsek hrnkei csupn.
Br minden erejkkel azon vannak, hogy a fejlesztsek egymstl fggetlennek tnjenek s a kls szemllvel elhitessk, hogy az emberisg javt szolgljk, utastsaikat odafentrl kapjk. A globalistk diktlnak, hiszen tlk szrmazik a kutatsokhoz szksges pnz, a fggetlen versenytrsakat pedig pnzgyi eszkzkkel, vagy ha kell ms mdon teszik tnkre.
Idnknt hallani nagyvllalatok fzijrl. Ezek sem vletlenl trtnnek. A globalistk megprbljk konszolidlni a piacokat, hogy a pnzgyi elit irnytsa al kerljn minden olyan gazat s vllat a vilgon, ami hatssal lehet a globlis gazdasg helyzetre. Termszetesen, fontos lps sajt vagyonuk elhelyezse is, hogy amikor megadjk a jelet s elindulnak a domink, sajtjaik llva maradjanak. Mra a kezkbe kerlt minden fbb iparg irnytsa, kezdve az autipartl az elektronikai cikkeken t a szoftveriparig. Nem lltak meg az olajnl. Tudjk, hogyan jtsszk ki a rendszert, hiszen sajt ignyeik szerint maguk hoztk ltre. Az egsz vilgot a hljukba fontk anlkl, hogy a legtbben tisztban lennnek vele. (II. Timteus 3, 13)
A nemzetkzi hatrok lassan eltnnek. A vilg egy risi hlzatt alakult, ahol minden mindennel sszekttetsben van. A szmtstechnika s a modern megfigyelsi eszkzk segtsgvel Nagytestvr minden virtulis s vals lpsnket nyomon kvetheti. Lassan minden a helyre kerl, hogy elkezddhessen a vilgtrtnelem utols nagyjelenete.
A vilg npeinek elege van nemzeti kormnyaik s vezetik tehetetlensgbl. Hiba vrjk, hogy vget vessenek a szegnysgnek, az igazsgtalansgnak, hborknak, az rtelmetlen trvnyeknek vagy a korrupcinak. Ehelyett terheik egyre elviselhetetlenebbek. Ezek a problmk elksztik az emberisget a vilgkormny fellltsra s az Antikrisztus sznrelpsre. Az emberek utols szalmaszlknt ragadjk majd meg az Antikrisztus ltal felknlsra kerl megoldsokat a vilg bajaira, amelyeknek nagy rszt, maguk a globalistk idztk el. (Dniel 11, 21-24; 8, 23-25; I. Thesszalonika 2, 1,3)
A mostaninl mg slyosabb gazdasgi vlsg vr a vilgra, gy ktsgbeesskben az emberek hajlandak lesznek brmit s brkit elfogadni, aki kpes vget vetni szenvedsknek.
A napi hrekben egyre tbbet hallunk a vlsg slyossgrl s elmlylsrl. Amirl a hrek nem szlnak, hogy a rendszert eleve buksra programoztk, hogy helyt tvehesse az j, globlis gazdasgi rendszer, ami jltet s egyenlsget gr majd mindenkinek, csupn szabadsgunkat kell felldoznunk cserbe.
Br az elttnk ll vek ijesztnek tnhetnek, ezek az esemnyek Isten tervnek rszei. Minl hamarabb veszi kezdett ez a stt idszak, annl hamarabb tr vissza Jzus, hogy valban vget vessen a szenvedsnek, fjdalomnak s emberi gonoszsgnak. Akkor, s csakis akkor lesz kpes gyzedelmeskedni az igazsg s vgre „a fld tele lesz az r dicssgnek ismeretvel, ahogyan a tengert vz bortja.” (Habakuk 2, 1)

A templom s az utols ht v
Scott MacGregor s Joseph Candel
A bibliai prfcik szerint az az esemny, ami az Antikrisztus ht ves uralkodsnak kezdett jelli, egy klnleges egyezmny alrsa lesz: „Ers szvetsget kt (az Antikrisztus) sokakkal egy htre [ht vre]” (Dniel knyve 9,27a). Dniel knyvnek 11,28–30 verse ezt „szent szvetsgnek” nevezi, ezrt valszn, hogy valamilyen mdon kze lesz a vallshoz, vagy a vallsi jogokhoz.
Sokan egyetrtenek abban, hogy a szvetsg lehetv teszi majd a zsidk szmra, hogy jraptsk a Nagytemplomukat Mria hegyn Jeruzslemben. A templom jjptse igen fontos esemnye az utols veknek, hiszen dnt jelentsggel br ms bibliai prfcik beteljesedsben. Pldul lehetv teszi a rgi zsid vrldozatot, amit csak a jeruzslemi Nagytemplomban lehet vgrehajtani. (A vrldozatot Krisztus utn 70-ben szntettk be, amikor a rmaiak fldig romboltk a templomot.)
A Templomi Szvetsg vezetsvel, ami a rgi Jeruzslemben szkel, a templom jjptsvel foglalkoz j mozgalom ledt vilgszerte a zsidk kztt. Hrek keringenek arrl is, hogy klnbz pletrszeket mr msutt fellltottak, csak ssze kellene rakni ket. A Templomi Szvetsg mr rendelkezik az ldozatok bemutatshoz szksges ldozati ednyekkel s palsttal. Ezek a Szvetsg kzpontjban kszen llnak a hasznlatra. A fent emltett trgyak fnykpt meg lehet tekinteni a Templomi Szvetsg internetes oldaln.
Az els templom Salamon kirly uralkodsa alatt s irnytsval plt Krisztus eltt 960-ban (Krnikk 1. knyve 22,1–19; Kirlyok 1. knyve 5. s 6. fejezet). A tartfal a Mria-hegy tetejre plt, s az azt krlvev falak kiszintezve krje kerltek. Ennek a vdfalnak – amit ma Sirat Falnak neveznek – egy rsze mg mindig ll. A rgi oltrnak az alapja az a szikla, amin brahm akarta felldozni Izskot. Miutn a babilniaiak els zben kifosztottk a templomot (Kirlyok 2. knyve 24,13), a babilniai kirly, Nabukodonozor porig gette Krisztus eltt 586-ban (Kirlyok 2. knyve 25,9,13–17).
Crus, Perzsia kirlya (aki legyzte a babilniai birodalmat), hazaengedte a zsid foglyokat, visszaadta a Nabukodonozor ltal elrabolt templomi relikvikat, s megengedte, hogy jjptsk a templomot, amit Kr.e. 516-ban fejeztek be (Ezra knyve 1. fejezet).
Kr.e. 19-ben Nagy Herdes, a rmaiak ltal kinevezett jdeai uralkod, elkezdte bvteni s csinostani a templomot. A munklatokat Kr.u. 64-ben fejeztk be, II. Agrippa kirly uralkodsa alatt. A templomot 6 vvel ksbb a rmaiak porig romboltk, beteljestve ezzel Jzus prfcijt, amit Mt Evangliuma 24,2-ben olvashatunk: „Ht nem ltjtok mindezt [a templom pletet]? Bizony mondom nktek, nem marad itt k kvn, amit le ne rombolnnak.”
Krisztus utn 687-ben, Abd al-Malik, az arab Umayyad dinasztia tdik kalifja, egy kegyhelyet, az gynevezett Szikla Mecsetet ptett arra a sziklra, amit a rgi templom oltrszikljnak tartanak. Ez a szikla azrt is fontos a muzulmnok szmra, mert gy tartjk, hogy egy jszaka Mohamed innen emelkedett az gbe. A Szikla Mecset mg ma is ott ll, s ez a problma gykere. A muzulmnok soha nem egyeznnek bele, hogy leromboljk a Szikla Mecsetet, s a helyn a zsid Nagytemplomot ptsk jj. Az viszont biztos, hogy a zsidk sehol mshol nem akarjk a templomukat felpteni.
Nem tudjuk, hogy ezt a problmt hogyan fogjk megoldani, de az Antikrisztussal kttt ht ves egyezmny taln erre is megoldst tall. Jeruzslem a zsid np legszentebb vrosa. Mekka s Medina utn ez a harmadik legfontosabb vrosa a Muzulmnoknak, st ez a keresztnyek szmra is szent, ezrt elkpzelhet, hogy Jeruzslemet egy olyan nemzetkzi vross nyilvntjk majd, ahol minden valls kveti szabadon gyakorolhatjk a hitket.
Kt j kelet fejlemny, aminek a bibliai prfcia szempontjbl jelentsge lehet, s mindkett a zsid templom jjptshez kapcsoldik: 2005 janurjban, 1600 v ta elszr, sszehvtk a Szanhedrint, ami a legmagasabb vezet tancs a zsidk kztt. Kt ht mlva, 2005. februr 9-n, a Szanhedrin a templom jjptst, s a mzesi trvnyek szerinti si llati ldozatttelt megfontols trgyv tette.
A sarkalatosabb problma annak a megllaptsa, hol voltak az eredeti templom alapjai. A Szanhedrin llspontja szerint kt lehetsg ll fenn. Az egyik, hogy a templom a mai Szikla Mecset helyn llt. A msik teria szerint a templom kicsit szakabbra fekdt. Dr. Asher Kaufman, aki a msodik terit vallja a magnak, nzett bizonyos archeolgiai kutatsok eredmnyre alapozza.
Ha ez a msodik teria bizonyul igaznak, akkor ez azt jelenti, hogy a templom a Szikla Mecset mellett, zavartalanul plhet fel.
Az a tny, hogy a Szanhedrin, most 2000 v utn, a templom ptst tervezi, rendkvl fontos a bibliai prfcik szempontjbl. Kzelednk vajon ahhoz a vgs esemnyhez, ami Jzus msodik eljvetelhez vezet? Minden bizonnyal!
A prfcik
Mikor Jzus elmondta tantvnyainak, milyen jelei lesznek msodik eljvetelnek, egy 500 vvel korbban rdott testamentumi prfcira utalt Dniel knyvbl: „Mikor azrt ltjtok majd, hogy az a pusztt utlatossg, a melyrl Dniel prfta szlott, ott ll a szent helyen… Mert akkor nagy nyomorsg lesz, a milyen nem volt a vilg kezdete ta mind ez ideig, s nem is lesz soha.” (Mt 24:15, 21)
A Jzus ltal idzett prfcia gy szl: „s seregek llanak fel az rszrl, s megfertztetik a szenthelyet, az erssget, s megszntetik a mindennapi ldozatot, s felteszik a pusztt tlatossgot.” (Dniel 11:31)
Amit Jzus „szent helynek”, Dniel prfta pedig „szenthelynek s erssgnek” nevezett az az akkori zsid templom ltal elfoglalt terletre vonatkozik.
Az „”, akire Dniel prfta utal, nem ms, mint az Antikrisztusknt emlegetett, hamarosan megjelen vilgdikttor (akit a Jelensek knyve a „fenevadknt” is emlt).
A „mindennapi ldozat” arra a zsid szertartsra utal, melynek sorn egy meghatrozott llat vrt vagy hst ldozatknt ajnljk fel Istennek az egyetlen igazi zsid Templomban a bnk megbocstsrt. Ezt a zsidk szemben legfontosabbnak tartott szertartst knytelenek voltak felfggeszteni, amikor a msodik zsid templomot leromboltk.
A „pusztt tlatossg” gy tnik, hogy az Antikrisztus valamifle kpmsa vagy nagymret szobra lesz.
A „nagy nyomorsg”, amelyrl Jzus beszlt, az r msodik eljvetelt megelz utols hrom s fl ves idszak, amikor az Antikrisztus, sajt imdatt kivve, betilt minden vallst s valamennyi hit kvetjt ldzni fogja. Ez az ldztets az antikrisztusi diktatra elleni klnfle lzadsokhoz vezet majd, melyeket a dikttor megprbl majd brutlisan leverni.
Termszetesen, ezeknek a prfciknak a beteljesedshez bizonyos esemnyeknek elbb be kell kvetkeznik.
A zsidk, templomuk lerombolsa ta i.sz. 70-ben, nem tudtak l ldozatot bemutatni Istennek, s szmukra az egyetlen elfogadhat md a szertarts folytatshoz az eredeti templomdombi helysznen lenne Jeruzslemben, ahol jelenleg a muzulmnok Szikla mecsete ll.
Ahhoz, hogy az Antikrisztus megszntesse a mindennapi ldozatot, az ldozatok bemutatsnak jra el kell indulnia. Ahhoz, hogy az l ldozatok bemutatst a zsidk jrakezdjk, a zsid templomnak fel kell plnie. Ahhoz, hogy a templom felpljn, valakinek engednie kell. Vagy a Szikla mecsetet kell lebontani, vagy a zsidknak kell a templomot valahol mshol, esetleg a templom domb egy msik pontjn felpteni. Mivel egyik fl sem hajland engedni a Templom Domb szuverenitsnak krdsben, gy tnik a konfliktus megoldsra csak egy szupermen lesz kpes.
Az Antikrisztus sznre lp
„s [az Antikrisztus]egy hten t sokakkal megersti a szvetsget, de a ht feln vget vet a vres ldozatnak s az telldozatnak, s tlatossgok szrnyn pusztt, a mg az enyszet s a mi elhatroztatott, a puszttra szakad.” (Dniel 9:27) Az l Biblia fordtsban ez a vers gy szl: „Ez a kirly [az Antikrisztus] ht ves szerzdst kt a nppel, de az id feln, megszegi grett s lelltja a zsidk ldozatt s az engesztel ldozatot.”
Dniel knyvbl a 11:28-31 versek, ugyan az a szvegrsz, melyre Jzus is utal, mikor a „szent szvetsget” emlti, szintn erre a htves szvetsgre, vagy szerzdsre utalnak. Azrt „szent szvetsg”, mert valamilyen mdon kze lesz a vallshoz. A szerzds nagy valsznsggel az Antikrisztus, a zsidk, a muzulmnok s a keresztnyek kztti egyezmny lesz, ami Jeruzslemet nemzetkzi vross nyilvntja, s egyenl hozzfrst garantl a helysznhez valamennyi hit kvetjnek.
A zsidk vgre jjpthetik Templomukat s folytathatjk majd az lldozatok bemutatst. Hrom s fl ven keresztl ltszlag minden jobbra fordul. gy tnik, hogy az Antikrisztus Jeruzslemet teszi majd meg vilgbirodalma fvrosnak, mivel a Biblia azt mondja, egy id utn a zsid Templombl irnytja majd az esemnyeket (II. Thessalonika 2:4).
„De a ht feln vget vet a vres ldozatnak s az telldozatnak” (Dniel 9:27). A vilgkormny ezen a ponton fellltja az Antikrisztus „l” kpmst (lehetsges hogy valamilyenfajta szmtgprl lesz sz), azaz a „pusztt tlatossgot” a szent helyen, a Templom terletn, s azt kveteli, hogy az egsz vilg leboruljon eltte s imdja, az ellenllknak pedig a halllal kell szembenznik (Jelensek knyve 13:14-15).
„Ne csaljon meg titeket senki semmikpen. Mert nem jn az el addig, mgnem bekvetkezik elbb a szakads, s megjelenik a bn embere, a veszedelemnek fia, A ki ellene veti s flbe emeli magt mindannak, a mi Istennek vagy istentiszteletre mltnak mondatik, annyira, hogy maga l be mint Isten az Isten templomba, Isten gyannt mutogatvn magt.” (II. Thessalonika 2:3-4)
Hossz tv elrejelzs
A vilg helyzete, klns tekintettel a Kzp-keletre, a szerzds alrsig egyre rosszabb lesz. A szvetsg alrst kveten ltszlag javulnak majd a dolgok egy ideig, a hamis messis, az Antikrisztus uralma alatt. A Nagy Nyomorsg alatt sajnos minden sokkal rosszabbra fordul majd. Ezt kveten azonban, miutn Jzus visszatr, hogy megmentse vit s elvigye ket magval a mennyorszgba, mindenki, aki Jzust kveti, lete legboldogabb szakasznak nz elbe! Ezt a „boldog befejezst” kell szem eltt tartanunk, azokban az vekben, mikor a dolgok nehzre fordulnak!
/Forrs: idokjelei.hu/ |